Europejskie Centrum Certyfikacji BIM

Możliwości BIM cz.1

Możliwości BIM cz.1

On 9 września, 2016, Posted by , With No Comments

Budownictwo to branża, która musi sprostać stale rosnącym wymaganiom. Skutkiem tego jest ciągły rozwój rozwiązań z zakresu informatyki, dzięki czemu istnieje możliwość grupowego opracowania i udostępniania danych o budynku każdemu członkowi zespołu w dowolnym momencie. Choć stosowanie BIMu w Polsce jest coraz bardziej powszechne, w dalszym ciągu dużo osób, szczególnie Inwestorzy i Wykonawcy, nie zdają sobie sprawy, jak wielkie możliwości daje nam modelowanie informacji o budynku.

Technologia BIM zmieniła diametralnie podejście do projektowania, realizacji jak również zarządzania powstałym już budynkiem. Wizualizacja, wejście do środka budynku, stały dostęp do aktualnych danych o każdym z elementów budowli, to tylko część rozwiązań jakie oferuje nam BIM.

Symulacja rzeczywistości w świecie wirtualnym pozwala na tworzenie analiz dotyczących kosztów i zyskowności, testowanie wielu wariantów i schematów w celu wybrania najbardziej opłacalnego, umożliwia również zrozumienie idei projektu, działania poszczególnych systemów i urządzeń oraz pomaga w wykrywaniu niezgodności na etapie projektowania, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko pojawienia się kolizji na etapie realizacji ,minimalizując tym samym koszty inwestycji.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, już wkrótce kolejna część ” Możliwości BIM” .

 

Comments are closed.