Europejskie Centrum Certyfikacji BIM

EKSPERCI ECCBIM

Piotr DudekPiotr Dudek zdjecie 1

Menedżer projektów budowlanych w Polsce i Wielkiej Brytanii z ponad 15-letnim doświadczeniem. Od 2005 roku pracuje w Wielkiej Brytanii przy projektach zaliczających się do jednych z największych inwestycji na świecie. Racjonalizator wdrażający BIM, menedżer BIM w UK – Pracując zawodowo na wszystkich projektach był zaangażowany w implementacje Building Information Modeling od 2011 roku. Inwestor realizujący zdalnie inwestycje budowlane na rynku polskim oraz w Wielkiej Brytanii, poprzez wykorzystywanie BIM w całym cyklu życia inwestycji – od projektu, poprzez realizację i utrzymanie, aż do fazy rozbiórki. W przygotowaniu przewód doktorski – Temat: BIM – Building Information Modeling ‘’ Modelowanie informacji o budowli, jako lepsza alternatywa prowadzenia inwestycji budowlanej ’’

 


Dariusz KaszniaDariusz Kasznia

mgr inż. budownictwa specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie (Politechnika Krakowska), mgr inż. informatyki (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie). Przez wiele lat związany z firmą Robobat. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami wdrożeniowymi realizującymi projekty w zakresie zintegrowanego projektowania wielobranżowego i BIM. Obecnie niezależny konsultant BIM, prezes Fundacji Europejskie Centrum Certyfikacji BIM, ekspert BIM i członek prezydium Komitetu BIM PZITB, ekspert BIM Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii.

 


Maciej Kindler

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, inżynier budownictwa, planista, kosztorysant, od rozpoczęcia pracy zawodowej fan i pasjonat BIMu. Przez większość kariery związany ze Skanska w Polsce, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii. Modele mają dla niego wartość wyłącznie, gdy są inteligentne i można je wykorzystać w możliwie największej liczbie procesów budowlanych (od projektowania, poprzez przygotowanie i realizację projektu, po użytkowanie budynku). Aktualnie pracuje dla Skanska UK Civils, gdzie współtworzy strategię BIM i wyznacza kierunki rozwoju BIM pracując na projektach największych lokalnych klientów. Jako członek kilku grup roboczych wewnątrz Skanska bierze czynny udział w przygotowaniu strategii digitalizacji Skanska UK.

 


Paweł Łaguna zdjecie 1Paweł Łaguna

Architekt IARP, członek SARP, doświadczenie zdobył projektując skomplikowane obiekty biurowe, zespoły opieki zdrowotnej oraz budynki mieszkalne dla klientów komercyjnych. W ramach współpracy z generalnym wykonawcą apartamentowca Złota 44 odpowiadał za koordynację wielobranżowego projektu wykonawczego 200-metrowego wieżowca w centrum Warszawy. Trzy lata jego pracy dla międzynarodowej firmy JACOBS na stanowisku Design Managera zaowocowały blisko 50 zrealizowanymi obiektami dla podmiotów korporacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Paweł jest entuzjastą implementacji nowoczesnych narzędzi technologii informatycznych, w skutecznym zarządzaniu pełnym cyklem inwestycyjnym.

 


Jacek Magiera zdjęcieJacek Magiera

Doktor nauk technicznych w zakresie  mechaniki komputerowej (WIL PK), adiunkt w Instytucie Technologii Informatycznych w Inżynierii Lądowej WIL PK, współtwórca programu studiów na specjalności BIM na WIL PK, wykładowca na specjalności BIM, Koordynator Centrum Kompetencji Autodesk przy Politechnice Krakowskiej,  Autodesk Educator Expert, Członek V4 BIM Task Group (szef  Zespołu Science-Research-Development),  Członek Komitetu Sterującego projektu ITB dot. ekspertyzy na temat uwarunkowań  wdrożenia BIM w system zamówień publicznych, ekspert Komitetu BIM przy PZITB, członek Rady Programowej Europejskiego Centrum Certyfikacji BIM.

 


Marcin Sokołowski zdjęcie 1Marcin Sokołowski

Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą produkcyjną, dewelopersko – budowlaną oraz konsultingiem inżynierskim zarówno w Polsce, jak i Republice Irlandzkiej, Irlandii Północnej oraz w Szwecji. Od 2009 roku w firmie Skanska uczestniczył, a następnie koordynował m.in. projekt Document Management System (w części archiwizacyjnej oraz systemowej) oraz wdrożenie technologii BIM w kompetencji ogólnobudowlanej i inżynieryjnej w Polsce. Obecnie zaangażowany w rozwój kompetencji BIM w części kubaturowej oraz inżynieryjnej oraz komercjalizację innowacyjnych rozwiązań technologicznych w ramach zespołu Knowledge & Innovation Centre. Menadżer Zespołu ds. Building Information Management w ramach Centrum Badań i Innowacji w Skanska Polska.

 


Paweł Wierzowiecki zdjecie 1Paweł Wierzowiecki

MBA, jest inżynierem budownictwa i uznanym konsultantem wielu zamawiających publicznych. Ma doświadczenie w pracy wykładowcy oraz menedżera zarządzającego dużymi zespołami projektowymi, realizującymi zadania budownictwa ogólnego oraz z obszaru infrastruktury. Korzystając z doświadczeń w obsłudze kontraktów krajowych i zagranicznych, propaguje filozofię IPD (Integrated Project Delivery) – Zintegrowanej Realizacji Przedsięwzięcia oraz technologii BIM (Building Information Modeling) – wirtualnego modelowania parametrycznego informacji o budowlach. Jako ekspert BIM i zaawansowanej inżynierii odwrotnej, z powodzeniem  wdraża innowacyjne na krajowym rynku zastosowanie BIM dla infrastruktury dużych organizmów miejskich – CIM (City Information Modeling), zastępującej obecnie technologię GIS, otwierając nowe możliwości w tworzeniu idei SmartCity oraz dla efektywnego zarządzania dużymi projektami infrastrukturalnymi i rewitalizacyjnymi. Absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.


Ekspert eccbim

Michał Zając

Architekt, BIM Manager, Absolwent wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Praktyk i entuzjasta technologii BIM. Członek Stowarzyszenia BIM dla Polskiego Budownictwa. Konsultant i trener  w  Fundacji Europejskie Centrum Certyfikacji BIM. Doświadczenie projektowe zdobył podczas pracy nad skomplikowanymi obiektami przemysłowymi i budynkami użyteczności publicznej. Przez ostatnie 10 lat pracuje wyłącznie w oparciu o technologię BIM. Odpowiedzialny za system szkoleń, tworzenie standardów i procedur  oraz zarządzanie zespołem BIM  dla międzynarodowych korporacji architektoniczno – inżynieryjnych  w kraju i za granicą.